časopis

Boris Becker ide na dva a pol roka za mreže

Trojnásobný wimbledonský víťaz a niekdajšia svetová tenisová jednotka Boris Becker ide na dva a pol roka do väzenia. Bývalý nemecký tenista bol v Londýne, kde žije, odsúdený za marenie konkurzného konania. V prípade dobrého správania by si mohol odsedieť iba polovicu.

Šesťnásobný grandslamový šampión bol uznaný vinným v štyroch z 24 bodov obžaloby. Päťdesiatpäťročný tenista vinu popieral a proti verdiktu sa môže odvolať. Trest ale musí nastúpiť ihneď.

Becker bol odsúdený za previnenie v konkurznom konaní, ktoré sa konalo od roku 2017. Uznaný vinným bol okrem iného z neposkytnutia všetkého súpisu majetku a tajenia dlhov. Už v roku 2002 bol na súde v Mníchove odsúdený na podmienečný trest a pokutu za daňové úniky.

Becker po svojom bankrote previedol stovky tisíc libier zo svojho obchodného účtu na iné účty, medzi ktoré patrili účty bývalej manželky Barbary a vtedajšej manželky Lilly, s ktorou sa rozvádzal. Tiež nepriznal nehnuteľnosť v Nemecku, bankovú pôžičku 825 000 eur a podiel v technologickej firme. Oslobodený od viny bol naopak z obvinenia, že nepredal väčšinu svojich ocenení vrátane wimbledonských trofejí a zlatej olympijskej medaily. Časť trofejí už Becker predtým predal, aby umoril predchádzajúce dlhy.

Becker všetky obvinenia poprel a uviedol, že s veriteľmi plne spolupracoval. Jeho osobný bankrot pochádzal z pôžičky 4,6 milióna eur od súkromnej banky v roku 2013 a ďalšie pôžičky vo výške 1,6 milióna dolárov od britského obchodníka o rok neskôr.

Becker sa preslávil v roku 1985, keď v 17 rokoch vyhral ako prvý nenasadený hráč Wimbledon. Neskôr sa stal aj svetovou jednotkou a získal grandslamové trofeje z Australian Open a US Open. Počas šestnásťročnej profesionálnej kariéry si víťaz 49 turnajov zarobil na odmenách 25 miliónov dolárov. Na súde uviedol, že o väčšinu peňazí prišiel kvôli finančne náročnému rozvodu a kvôli dlhom.

Get in Touch

časopis

Další články autora

PR články

Reklama

časopis

Nejnovější články