časopis

Kvôli správaniu fanúšikov zavrie Slavia v budúcom európskom dueli časť hľadiska a zaplatí pokutu

Futbalová Slavia kvôli správaniu fanúšikov v domácom odvetnom štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy s Feyenoordom Rotterdam odohrá budúci domáci zápas v európskych súťažiach pred čiastočne uzavretým hľadiskom. Disciplinárna komisia UEFA zároveň udelila pražskému tímu pokutu 15 000 eur.

Vršovický klub musí uzavrieť severnú tribúnu, kde sídli slávistický kotol, teda najmenej 3000 miest. Práve odtiaľ v odvete s holandským celkom, ktorá sa hrala 14. apríla, použili diváci pyrotechniku, hádzali predmety na hraciu plochu a blokovali priechody. Finančnú pokutu dostala Slavia za uzavreté únikové východy.

Už v marci disciplinárna komisia UEFA podobne potrestala iný pražský celok Spartu kvôli rasistickému transparentu jej fanúšikov vo februárovej odvete Európskej konferenčnej ligy na ihrisku Partizanu Belehrad. Uzavretie časti štadióna na Letnej sa musí týkať minimálne päť tisíc miest. Navrch Sparta dostala pokutu 3250 eur (80 tisíc korún).

Slavia v Edene podľahla Feyenoordu 1:3 av súčte s úvodnou remízou 3:3 na jeho ihrisku v Európskej konferenčnej lige skončila.

Feyenoord sa vo finále premiérového ročníka Európskej konferenčnej ligy stretne s AS Rím. Po domácej výhre 3:2 udržal v semifinálovej odvete na ihrisku Olympique Marseille postupovú remízu 0:0. Rímsky klub po výsledku 1:1 z duelu v Leicesteri zdolal doma anglického súpera 1:0. Finále je na programe v stredu 25. mája v Tirane.

Futbalisti West Hamu s českými reprezentantmi Tomášom Součkom, Vladimírom Coufalom a Alexom Kráľom do finále Európskej ligy nepostúpili. Londýnsky tím v semifinále s Frankfurtom aj druhýkrát prehral, ​​po domácej porážke 1:2 podľahol v Nemecku 0:1. Eintracht Frankfurt si o trofej Európskej ligy zahrá s glasgowskými Rangers, ktorí v domácej semifinálovej odvete porazili Lipsko 3:1 a otočili dvojzápas po úvodnej prehre 0:1. Finále je na programe 18. mája v Seville.

Get in Touch

časopis

Další články autora

PR články

Reklama

časopis

Nejnovější články