časopis

Kvalitná zrnková káva: Základ pre perfektnú kávu

Aby ste si mohli vychutnať skvelú kávu, treba mať kvalitný základ. Z mletej kávy ani s profesionálnym kávovarom neurobíte perfektný nápoj plný chuti. Vyberajte preto z výberovej zrnkovej kávy, ktorá poteší vaše chuťové poháriky. Kvalitná zrnková káva je základ skvelého rána.

Káva

Vo svete kávy je vždy čo objavovať. Aby ste si uľahčili výber, je vhodné orientovať sa podľa druhu kávy – arabica alebo robusta. Arabica je káva vyznačujúca sa vyššou kyslosťou, na oplátku však ponúka sladkú chuť s tónmi ovocia, čokolády, či napríklad tabaku. Robusta oproti tomu je výrazne horká, s nulovou alebo iba jemnou kyslosťou. Zaujímavosťou tiež je, že má zhruba dvojnásobné množstvo kofeínu oproti arabice. Dostupné sú aj zmesi týchto dvoch druhov, čím vznikajú zaujímavé chuťové profily.

Kvalitná zrnková káva

Kvalitná zrnková káva, mlynček a váš obľúbený spôsob prípravy kávy – to je všetko, čo budete potrebovať na vytvorenie lahodného nápoja. Zrnková káva ponúka tie najlepšie vlastnosti, preto by vám doma nemala chýbať. Namlieť si ju môžete podľa svojich potrieb, či už si chcete pripraviť espresso, alebo preferujete napríklad moka kanvičku. Vždy pritom bude čerstvá, očarí výraznou arómou a skvelou chuťou.

Pražiareň kávy

Ochutnať môžete kávu z celého sveta, podľa pôvodu sa líši chuťový profil kávy. Stále tak môžete objavovať nové chute. Avšak okrem druhu a pôvodu kávy je dôležité aj jej praženie. Práve to má veľký vplyv na chuť. Pražiareň kávy Moritz Cafe ponúka lahodnú kávu so stredným stupňom praženia. Vynikne tak chuťový profil kávy, pričom kyslosť je ľahko potlačená. Vychutnáte si tak to najlepšie, čo kávové zrná môžu ponúknuť. Nezabudnite aj na správnu šálku na espresso – porcelán či dvojité sklo udrží tú správnu teplotu kávy, aby ste si ju mohli vychutnať.

Ak si chcete vychutnať šálku plnú chuti, vyberajte z výberovej zrnkovej kávy z celého sveta. Čerstvo mletá káva ponúkne ten najlepší zážitok.

Get in Touch

časopis

Další články autora

PR články

Reklama

časopis

Nejnovější články