časopis

Jeseň v znamení športu: Tieto aktivity rozhodne nevynechajte

Chceli by ste sa udržať v kondícii, ale interiérové športy vás príliš nelákajú? Nemusíte svoje predsavzatia odkladať na jar. Jeseň nie je pre vonkajšie aktivity žiadnou prekážkou. Vybehnite von – upevníte tak svoje fyzické zdravie a zaženiete jesennú melanchóliu.

Vyskúšajte behanie

Behanie je z roka na rok obľúbenejším športom. Nič nestojí, posilňuje kardiovaskulárny systém, zlepšuje kondíciu a vďaka čerstvému vzduchu aj imunitu a náladu. Navyše sa bez problémov dá vykonávať v priebehu celého roka bez ohľadu na počasie.

Behávanie počas jesene si oproti letu nevyžaduje nič viac než vetruvzdornú bundu, dlhé bežecké legíny a ochranu na uši. Na skorý ranný alebo neskorý večerný beh si nezabudnite vziať čelovku – najmä v prípade, ak sa rozhodnete vybehnúť mimo osvetlených zón. Aby sa vám kvôli navlhnutému popadanému lístiu neušiel nepríjemný pád, poistite sa tiež trailovou obuvou so špeciálne tvarovanou podrážkou určenou na beh v nerovnom teréne.

Cyklistika — obľúbený šport na kolesách

Cyklistika je ďalším zo športov, ktorým sa môžete s pokojom na duši venovať aj počas jesenných mesiacov. Ak vám do tváre práve nebude udierať silný protivietor, nie je dôvod ukladať bicykel na zimný spánok. V prípade slnečného počasia neváhajte pribrať do partie aj vaše ratolesti – nenáročná vychádzka po cyklistických chodníkoch si nekladie na vek žiadne špeciálne podmienky.

Okrem teplejšieho oblečenia, ktoré sa vám už môže miestami hodiť, sa nezabudnite postarať ani o svojho dvojkolesového tátoša. Pred zhoršenými poveternostnými podmienkami ho ochráni vhodný typ maziva a pravidelné čistenie. Ak v priebehu leta ignorujete blatníky, teraz je čas ho nimi vybaviť. Povinnou výbavou sú tiež svetlá a reflexné prvky. Všetko potrebné na jednom mieste nájdete v e-shope Alza.sk, kde teraz môžete pri nákupe využiť aj zľavový kód Alza.

Inline korčuľovanie

Zazimovávať zatiaľ nemusíte ani kolieskové korčule. Kým teploty neklesajú pod nulu a vonkajší terén nie je pokrytý námrazou, korčuľovanie si môžete vychutnávať až do neskorej jesene.

Proti chladnejšiemu ovzdušiu sa už vybavte vhodným oblečením. Zamerajte sa predovšetkým na spodnú časť tela, ktorá je na chlad od zeme najcitlivejšia. Nevynechávajte zateplené kúsky, no nepreháňajte to s vrstvami. Vystačíte si s mikinou z merino vlny, prípadne s ľahšou vetruvzdornou budnou.

Korčuľovanie je perfektnou voľbou na posilnenie svalstva celého tela – pracujú pri ňom nohy, brušné svaly, trup aj ruky. Ak chcete spraviť niečo pre svoje zdravie a zároveň zhodiť pár kíl, inline je tou pravou voľbou športu aj na jeseň.

Výlety do prírody

Jednoduchá chôdza je pre človeka tým najprirodzenejším pohybom a je preto ideálnou alternatívou k náročnejšiemu behu. Pokojné jesenné vychádzky do prírody sú dokonalou príležitosťou, ako si v kľude vychutnať pestrú paletu farieb navôkol a osviežiť telo aj myseľ. Prechádzky prispôsobte svojim schopnostiam – od dynamickejšej chôdze po rovnom teréne až po náročnejšie výlety do hôr.

Počuli ste už o pojme „nordic walking“? Ide o obľúbenú, nenáročnú športovú aktivitu, vhodnú takmer pre každého. Vďaka špeciálnym trekingovým paliciam zapájate do pohybu nielen nohy, ale aj ruky a trup. Palice vám padnú vhod tiež pri chôdzi po náročnejšom, kopcovitom teréne, kedy vám dopomôžu k udržaniu stability.

Využite posledné lúče jesenného slnka a doprajte si rovno celý predĺžený víkend v lone prírody. Nenechajte si ujsť Booking zľavový kód a vyberte si z bohatej ponuky neodolateľných lokalít na Slovensku aj v zahraničí.


Get in Touch

časopis

Další články autora

PR články

Reklama

časopis

Nejnovější články