časopis

Ako si vybrať kameru

Máte obavy odísť z domu na dlhší čas? Nechcete nechávať kľúče u susedov ale chce vedieť či je váš dom v poriadku keď ste na služobnej ceste alebo dovolenke? Predstava, že sa niekto môže kedykoľvek dostať do vášho domu v čase vašej neprítomnosti vie pokaziť náladu a vzbudiť nemalé obavy. Aby ste si mohli užiť dovolenku bez strachu o majetok môžete si zaobstarať kameru. IP kamery síce zlodejov nezastavia, ale môžu ich odplašiť.

Prečo kamera

Kamery sú v súčasnosti bežnou súčasťou zabezpečenia nehnuteľnosti. Môžete si ich umiestniť v interiéri ale najlepší úžitok vám poskytnú ak ich máte na dome. Kamery na dome je vidieť, už len tento fakt odradí viacerých neželaných návštevníkov aby k vám zavítali v čase vašej neprítomnosti. Predstava, že ich budete môcť identifikovať prostredníctvom záznamu ich odradí od toho aby vás vykradli. Ak aj napriek tomu do domu vniknú vy ich budete môcť identifikovať.

Ako vybrať kameru

Pri výbere kamery na dom sa zamerajte na jej funkcie.

  • Rozlíšenie – čím vyššie rozlíšenie tým lepšie viete identifikovať detaily. Môžete tak zistiť ŠPZ auta alebo získať detailný záber tváre. Rozlíšenie sa udáva v MP a môže byť v HD, Full HD alebo aj v 4K.
  • Nočné videnie – kamera v noci alebo tme zaznamenáva čierno-biely obraz. Typ kamier s nočným videním je vybavený IR LED diódami.
  • Mikrofón, reproduktor – ak obsahuje kamera aj mikrofón čo reproduktor môžete ju využiť na sledovanie dieťaťa v inej izbe (ako detskú pestúnku). Mikrofón vám umožní počuť čo sa deje v mieste kde je kamera. Reproduktor zas umožní prenášať hlas cez kameru.
  • Pohyb objektívu – je vhodné ak s objektívom kamery môžete pohybovať. Na diaľku môžete objektív posúvať vertikálne aj horizontálne. Pokiaľ vám ale stačí len monitorovať priestor pred vstupnými dverami kamery s pohyblivým objektívom nepotrebujete.

Kamery disponujú množstvom ďalších funkcií. Pri ich výbere najlepšie urobíte ak si v obchode dáte poradiť od odborného a skúseného personálu. Povedzte im čo od kamery očakávate, aké funkcie by mala mať a oni vám odporučia typ, ktorý vám bude vyhovovať.

Get in Touch

časopis

Další články autora

PR články

Reklama

časopis

Nejnovější články