časopis

Porovnanie parametrov Hola VPN Free verzus TorGuard VPN: Akú VPN zvoliť?

Aká VPN ponúka viac funkcií, Hola VPN Free, alebo sa skôr oplatí Slick VPN? U oboch VPN sme porovnali parametre, sčítali body a výsledok je 6,4/10 ku 7,4/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania Hola Free VPN verzus SlickVPN, kto vyhral?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o Hola Free VPN a SlickVPN.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 4 Mb/s, druhá VPN dosiahla priemernú hodnotu 161 Mb/s. Hola Free VPN sa ukázala byť o 157 Mb/s pomalší ako Slick VPN.

Priemerný upload u Hola! VPN Free činil 15 Mb/s. Slick VPN sme v priemere namerali 108 Mb/s, a teda je o 93 Mb/s rýchlejšie.

Posledným rýchlostným parametrom bola odozva, pri prvej VPN sme namerali 217 ms. Čas odozvy u SlickVPN sme namerali 12 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak Hola Free VPN v porovnaní bola o 205 ms horšie.

Priebežné skóre Hola VPN Free vs Slick VPN tak je 3/10 : 7/10.

Zvládne Hola VPN Free obísť geolock Netflixu?

Pre odblokovanie Netflixu je dôležitá vysoká rýchlosť, Hola! VPN Free toto nemá. Väčšinou stačí spustiť VPN a vybrať niektorú z krajín, SlickVPN zahraničné Netflix odblokovať nezvláda.

Vďaka VPN je možné sledovať aj blokované YouTube videá, pričom Slick VPN túto zručnosť nezahŕňa. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí zahŕňa.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a sieťové tunelovanie. Napríklad taká Hola! VPN Free poskytuje ochranu pred DNS únikmi a Slick VPN napríklad nezahŕňa whitelisting.

Skóre v sekcii funkcie tak je 8/10 verzus 7/10.

Ako si vedie Hola! VPN Free v šírke ponuky krajín?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Hola Free VPN uvádza 1000 serverov. U SlickVPN sme sa dopočítali 3000 serverov. Prvý z dua tak má o 2000 menej .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u Slick VPN bol 47. Porovnávaná VPN ponúka 190, teda o 154 viac. V tejto disciplíne tak víťazí.

Dôležitým ukazovateľom je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Hola! VPN Free zvládne 3. Slick VPN dokáže súčasne pripojiť 5 zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku porovnania VPN.

Ako platformy ponúka Hola! VPN Free a ktoré podporuje Slick VPN?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, Hola VPN Free zvládne operačný systém Android a zabezpečí iOS. Porovnávaná VPN SlickVPN operačný systém iPhone iOS zvláda, prístroje s OS Android vie bez problémov chrániť.

Poskytovanie informácií o používateľoch VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť registrované svoje sídlo. Hola! VPN Free sídli v Izraeli. Spoločnosť prevádzkujúca druhú z porovnávaných VPN má sídlo v USA.

Appka Hola! VPN Free nebola lokalizovaná v slovenskom preklade, Slick VPN slovensky tiež nie je.

V hodnotení platforiem dosiahla Hola Free VPN výsledku 8/10, Slick VPN získava 10/10.

Cena Hola Free VPN a SlickVPN

SlickVPN možno mať už od 4,04 € mesačne, druhú z VPN môžete mať za darmo. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 3/10 pre druhú VPN.

Get in Touch

časopis

Další články autora

PR články

Reklama

časopis

Nejnovější články